Кабмін хоче зробити російську мову державною

 
 

Кабмін хоче зробити російську мову державною
Проект програми діяльності Кабінету міністрів з 2006 до 2011 року передбачає визнання російської мови другою державною. Прес-реліз прес-служби уряду, у якому зазначено основні пункти проекту програми, було роздано журналістам під час засідання Кабміну.
Зокрема, у розділі гуманітарної політики зазначається, що уряд направить свою діяльність на "послідовне відстоювання волі у виборі мови спілкування і навчання, визнання російської мови другою державною мовою в Україні".

Серед інших тез з розділу про гуманітарну політику є наступна - "про забезпечення поваги до інакомислення, усебічне гарантування прав політичної опозиції".

Як відомо, нещодавно депутати БЮТ зареєстрували законопроект зі змінами в закон про опозицію щодо кримінальної відповідальності за перешкоджання опозиційної діяльності. Проект цього закону буде розглядатися на початку наступної сесії парламенту.

Також у проекті програми дій уряду в розділі про зовнішньо-економічну політику передбачено "активацію роботи з формування і зміцнення Єдиного економічного простору як кардинально важливого напрямку для реалізації національних інтересів і забезпечення національної безпеки України".

Разом з тим про співробітництво з НАТО і ЄС у програмі нічого не зазначається.

У розділі про інвестиційно-інноваційну політику передбачено "захист прав власності, рішення спірних питань, пов’язаних з приватизацією, винятково в правовому полі".

У такий спосіб уряд планує реалізувати "комплекс заходів щодо створення сприятливого інвестиційного клімату". Також у цьому розділі зазначається "забезпечення реальної ефективності судової системи".

Як відомо, зараз триває багато судових процесів щодо повторної приватизації об’єктів державної власності. У деяких випадках суди першої інстанції приймають рішення не на користь власників, які приватизували об’єкти в часи попередньої влади.

Розділом податково-бюджетної політики передбачено "зменшення частки тіньового сектора економіки за рахунок зниження податкового навантаження, забезпечення гарантованої стабільності податкового законодавства і передбачуваності податкової політики, а також зниження нарахувань у фонд оплати праці".

Відповідно до наведених даних, програма діяльності Кабміну на період 2006-2011 року "буде базуватися на основних положеннях Універсалу національної єдності, коаліційної угоди і передвиборних програм партій, які сформували склад уряду".

У прес-релізі також сказано, що "передбачається проведення суспільних слухань і інших форм публічного обговорення проекту програми, до розробки програми будуть підключені представники парламентської коаліції й опозиції".

За матеріалами Украинской правды


Создан 30 авг 2006  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником