Вадим Рабинович проти “Сільських вістей” 1:0

 
 

Вадим Рабинович проти “Сільських вістей” 1:0
28 січня Шевченківський районний суд міста Києва виніс рішення про закриття газети “Сільські вісті” у зв’язку з порушенням газетою ч. 1 ст. 3 Закону України “Про друковані засоби масової інформації в Україні” за поширення інформації, що розпалює міжнаціональну ворожнечу.Позивачем у суді виступив Міжнародний антифашистський комітет і Об’єднана єврейська громада України на чолі з Вадимом Рабиновичем.

Як сказано у вироку суду, у газеті “Сільські вісті” у номерах від 15.11.2002 р. і 30.09.2003 р. були опубліковані статті Василя Яременко “Міф про український антисемітизм” і “Євреї в Україні сьогодні: реальність без міфів”. Судом визнано, що ці статті містять у собі інформацію, що розпалює міжнаціональну ворожнечу.

Ситуацію прокоментував президент Усеукраїнського єврейського конгресу Вадим Рабинович: “Сьогодні суд прийняв унікальне рішення: покарані антисеміти і ксенофоби, що намагалися розпалити в Україні міжнаціональну ворожнечу. Ми зайвий раз переконуємося в тім, що справжня демократія і ксенофобія, людиноненависництво несумісні. Не можна виправдати або амністувати тих, хто на одних сторінках ратує нібито за демократичні процеси, а поруч, на інших сторінках, принижує національне достоїнство людей, пише брудні і брехливі вигадництва й у надзвичайно непростий момент для України намагається розпалити вогнище ворожнечі і недовіри між народами... Кожний, хто піднімає руку на міжнаціональний світ і згоду, кожен ксенофоб і антисеміт повинний пам’ятати про невідворотність покарання...”, - пише Mignews.com.ua.

Як повідомили в прес-службі Соціалістичної партії України, “обвинувачення з боку, так називаного, антифашистського комітету ґрунтується на осуді двох статей професора МАУП Василя Яременко щодо проблем єврейства в Україні. Дані статті є коротким викладом його книги, присвяченому цій тематиці. Характерно, що це рішення суду абсолютно залишило без уваги саму книгу, зміст статей професора Яременко, і спрямовано тільки проти газети “Сільські вісті”.

Прес-служба фракції СПУ вважає дане рішення суду тенденційним виконанням прямого замовлення Адміністрації Президента України.

“Свідченням замовлення цього рішення є те, що Голова Держкомнацміграції Геннадій Москаль організував аналогічне звертання про закриття газети “Сільські вісті”, - заявляють у СПУ.

“Провокаційний характер рішення суду проявляється в спробі протиставити частини суспільства за етнічною ознацкою. Характерною в цьому відношенні була аргументація позивача, у якій більш півмільйона передплатників “Сільських вістей” називалися “темною масою”, - говориться в заяві партії.

“Фракція Соціалістичної партії України у Верховній Раді України послідовно засуджуючи розпалювання міжнаціональної ворожнечі протестує проти утисків свободи слова в Україні і буде використовувати всі конституційні можливості для припинення переслідування об’єктивної преси”, - відзначили в СПУ.

Народний депутат, член Соціалістичної партії Микола Рудьковський зазначив, що подібне рішення є “політичним замовленням із боку президентської адміністрації” і таким чином суд “розправляється з найбільшою українською опозиційною газетою”.

«Не хотілося б, щоб використовувалися публікації на рекламних умовах для закриття популярних газет», - зазначив він.

Рудьковський також наголосив, що ухвалення подібних рішень може призвести до зростання антисемітських настроїв у суспільстві, оскільки «Сільські вісті» читають прості люди, для яких газета є «єдиним джерелом правди серед моря брехні пропрезидентських каналів».

Рудьковський повідомив, що Соцпартія ухвалила відповідну заяву з приводу закриття газети, де вказується, що це «продуманий хід адміністрації президента, щоб створити сум'яття в суспільстві, розпалити міжетнічну ворожнечу, а потім сказати, що єдиним гарантом стабільності в державі є Кучма».

Депутат висловив сподівання, що Єврейський комітет, якщо він не заангажований адміністрацією президента, перегляне своє рішення і, можливо, відкличе позов.

Він також повідомив, що зараз група юристів готує позов до Апеляційного суду.


Создан 26 авг 2006  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником