САМОХІДНІ ВІДДІЛИ

 

САМОХІДНІ ВІДДІЛИ

ТранспортПАНЦЕРНИКИ І АВТО
Автомобілі й автопанцерники широко використовувалися українською армією в боротьбі проти більшовиків. Одні призначалися для технічної підтримки військ, інші - для бойової. Машини фарбували в стандартні захисні кольори і в абсолютній більшості не позначали якимись розпізнавальними знаками. Лише шість автопанцерників корпусу Січових Стрільців мали власні назви: "Черник", "Петлюра", "Дмитро" (два), "Бориславець" (два).

АРТИЛЕРІЯ
Артилерія являла собою найкращу бойову формацію української армії (особливо УГА). Добрий вишкіл і досвід особового складу разом з досконалими зразками тогочасної зброї сприяли проведенню вдалих військових операцій. На озброєнні в галичан були гармати колишньої австрійської, у військах УНР - російської армій. Пізніше, коли УГА перейшла за Збруч, усі гармати австрійського зразка замінили на російські. Такою українська артилерія проіснувала до останнього свого бою. Те саме було і зі стрілецькою зброєю.

ПАНЦЕРНІ ПОТЯГИ
Як один із засобів забезпечення тактичної і стратегічної переваги над ворогом використовували тоді панцерні потяги. Спершу це були імпровізовані твердині - звичайні потяги, підсилені конструкціями з дерев'яних брусів, мішків з піском тощо, озброєні польовими гарматами й скорострілами. Згодом з'явилися справжні фортеці з опанцерованими вагонами та паротягами, такі як "Січовий Стрілець", "Вільна Україна", "Хортиця".


Создан 18 июл 2006  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником